Životopis

K focení mne přivedl táta. Můj první fotoaparát byl východoněmecký plasťáček Certo KN 35, který jsem dostal od rodičů v šesté třídě. Pak už následovaly stále poctivější zrcadlovky Exa 1a, Zenit E a finálem byla Practica PLC3. K Praktice jsem postupem času pořídil i pár objektivů. Výpravy do hor jsem si bez fotoaparátu neuměl a vlastně ani dnes neumím představit. Několik let jsem byl členem Libereckého Fomaklubu. Přišla rodina. Focení šlo stranou, nakonec zvětšovák skončil ve sklepě, kde zarůstá pavučinami dodnes. Podvědomí mi říká, že ho možná ještě někdy opráším. Uvidíme.

Podstatné je, že mezi tím Japončíci vymysleli digitály a tím mi vlastně dali šanci se k focení vrátit. Bydlím v Liberci, miluju hory, do kterých vyrážím po svých, na kole a nebo na lyžích. Jsem především krajinář. Mám rád i sportovní fotoreportáž a chystám se na makrofotografii.

Focení spojené s cestováním je má velká celoživotní vášeň. Vykoupením za vstávání před východem slunce jsou zážitky, jejichž pouhý zlomek je čitelný z fotografií.

Zastávám názor, že fotografická témata jsou nevyčerpatelná, stačí se jen pozorně dívat, mít chuť a vyrazit. I „za barákem“ se dají objevit zajímavé náměty!

Tyto stránky, mne nutí něco dělat a dávají mi možnost se s Vámi podělit o radost z focení a někoho k focení třeba i strhnout a posunout !

Focení spojené s cestováním je má velká celoživotní vášeň.


Používaná foto-technika

Canon EOS 5D iv, Objektivy Canon, Tamron, Samyang, Filtry CPL B+W, VFFOTO, ND filtry Lee