Výstava - Liberecká GALERIE U RYTÍŘE

Myšlenka uspořádat výstavu se zrodila v hlavě Vládi Jurka. Společným úsilím čtyř fotografů přírody se podařilo uspořádat výstavu, kterou jsme nazvali FOTOGRAVOVÉ PŘÍRODY. Symbolicky jsme na plakát výstavy zvolili Jirkovu fotku čtyř papuchalků - čtyři fotografové (V.Jurek, M.Kareš, J.Janoušek, V.Janoušek).

Výstava skloubila práci čtyř fotografů a jak už bylo patrné z vernisáže vzbudila u liberecké veřejnosti zasloužený ohlas.

Pro mne osobně bylo velmi příjemným okamžikem setkání s libereckou krajinářskou legendou - panem Línem. Zdeněk Lín byl pro mne v době hlubokého socialismu, kdy jsem s kinofilmovou zrcadlovkou Praktica pobíhal po Jizerkách a své fotoprvotinky nosil na hodnocení do vyhlášeného FOAKLUBU, velkým vzorem. Pozitivní hodnocení vystavených fotografií bylo pro mne skutečnou odměnou a kompenzací předvýstavních nerváků.

Když už zmiňuji dobu minulou. Dalším velkým fotovzorem pro mne byl hejnický fotograf - pan Bartoš. Ten se na výstavu také vypravil a povzbuzující záznam v knize návštěv mne také velmi potěšil.

Večer u piva z nás ze všech spadlo napětí a přišla euforie. Někteří se nechávali oslovaovat "Mistře" a podepisovali fanouškům plakáty. Byl to dobrý den a ještě lepší večer!

S klidným svědomím můžeme shodně s obsahem článku v MF DNES říci: Povedlo se!